Her yaşta güzellik; Yağ Enjeksiyonu

marie-claire_mayis-2016_syf-377-1-222x300Yağ Enjeksiyonu
2010’dan bu yana yağ enjeksiyonu işlemi pek çok yüz gençleştirme ameliyatının yerine uygulanabilen ya da yapılan yüz gençleştirme operasyonlarını destekleyici bir uygulama olarak çok yaygın olarak kullanılıyor. Liposuction yöntemi ile karın ile basen bölgeslerinden alınan yağlar kırışıklıkların giderilmesi dudaklara dolgunluk vermesi gözallarındaki koyu renk görüntünün giderilmesi amacıyla, yüze enjekte ediliyor. Bununla beraber daha iyi bir profil elde etmek için çenesi ve alnı geride olan kişilerde çene ucunun uzatılması alnın olgunlaştırılması ayrıca elmecık kemiklerinin belirginleştirilmesi için yağ enjeksiyonu uygulaması da yapılıyor.
Yüze yapılan yağ enjeksiyonu sonrası transfer edilen yağ hücrelerinin bir kısmı canlılığını koruduğundan işlem gerekli görüldüğü takdirde iki üç kez tekrarlandığında elde edilen sonuç da kalıcı oluyor.

 

40’LI YAŞLARIN OLGUNLUĞU VE BİLGELİĞİ BİR YANA 40LAR GENELLİKLE YAŞLANMA ETKİLERİNİN İLK ORTAYA ÇIKTIĞI YAŞTIR
Endeskopik Kaş Kaldırma Alın Germe ve Orta Yüz Germe
2000li yıllarda estetik cerrahi alanında en önemli gelişmelerden biri endeskopik cerrahi tekniklerinin yüz gençleştirme ameliyatlarında uygulamaya başlanması. Bu sayede ciltte görünür hiç bir kesi olmadan düşük kaşların ve elmacık kemiklerinin kaldırılarak orijinal konumlarına asılması alnının gerilmesi mümkün oluyor.

Üst Göz Kapağı Estetiği
Yapılan istatistikler günümüzde tüm dünyada en çok yapılan estetik operasyonların başında düşük göz kapaklarının kaldırılması olduğunu gösteriyor. Yerçekimi etkisiyle gevşeyen göz kapağı derisi kişinin yüzüne yaşlı ve yorgun bir ifade veriyor. Bununla beraber düşük göz kapakları daha ileri yaşlarda görüşü bozacak kadar önemli bir deformasyon haline gelebiliyor.

Alt Gözkapağı Estetiği ve Yağ Enjeksiyonu
Göz yuvarlığını çevreleyen yağ yastıkçıklarının yıllar içinde fıtıklaşması ve yerçekimi etkisiyle sarkan yüz derisinin gözaltlarında torbalanma ve oluklanma şeklinde birikimi dikkat çekici oluyor. Bu deformasyonun giderilmesi için alt gözkapağı estetiği, elmacık kemiği üstü yağ yastıkçıklarının yukarı asılması şeklinde orta yüz kaldırma ameliyatı ve gözaltlarına yağ enjeksiyonu uygulamaları kombine olarak yapılıyor. Hastanın mevcut deformasyonuna bağlı karar veriliyor.

50’li Yaşlara Gelindiğinde Vücutta Yaşlanma Etkileri İyiden İyiye Belirginleşiyor
Yüz Yanak ve Boyun Germe Ameliyatı Ve Kombine Yüz Gençleştirme Ameliyatları
Klasik yüz ve boyun  germe ameliyatları genellikle 50li yaşlardan sonra yapılıyor. Kulak önünden ve arkasından yapılan bir kesi ile gerçekleştirilen operasyonda sarkmış yağ yastıkçıkları dikişlerle orijinal yerlerine alınıyor ve çene boyun açısı düzeltiliyor Operasyon sırasında sarkık deri fazlası çıkartıldığından çene altında ve yanaklarda çok çarpıcı bir gençleşme bir gençleşme görülüyor. Kulak önünde yapılan kesi izi birkaç ay içinde tamamen cilt rengine dönüyor ve dikkat çekmiyor. Pek çok kişide yüz ve boyun germe ameliyatı ile aynı anda göz kapağı estetiği yağ enjeksiyonu ve endeskopik yüz gençleştirme ameliyatları aynı anda uygulanıyor.

Haber Kaynağı: Mayıs 2016 / Marie Claire

Prof. Dr. Nazım ÇERKEŞ

Prof. Dr. Nazım ÇERKEŞ Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı www.nazimcerkes.com dr@nazimcerkes.com

Comments are closed.