Jinekomasti Sorununa Tek Seansta Çözüm

jinekomastiCoolSculpting yöntemi meme büyüme sorunu ile karşı karşıya kalan erkeklerin yardımına koşuyor. Amerika’nın en prestijli ödülüne sahip olan Cryolipolysis® teknolojisi ile ameliyatsız ve tek seansta jinekomasti probleminden kurtulmak mümkün.

“Kadının giydiği kıyafeti gösteren göğüsleridir” algısı yüzyıllardır değişmedi. Göğsün yeterli büyüklükte olması kadın bedeninde önemli bir faktördür.

Peki ya erkekler?

Erkeklerin gelişimsel, ergenlik ve hormonal gibi çeşitli faktörler nedeniyle meme büyüme sorunuyla karşılaşmaları çok olasıdır. Erkeklerin meme bölgesinin normalden fazla, kadın tipinde aşırı büyümesine jinekomasti adı veriliyor. Bu durum erkeklerde ciddi psikolojik sorunlara neden olabiliyor. Yaz aylarında denize girmekten veya vücut hatlarını ortaya çıkaran dar bir tişört giymekten çekinebiliyor, arkadaş ortamında iletişime geçme sıkıntısı gibi sorunlar yaşayabiliyorlar.

Uluslarası Estetik Plastik Cerrahlar Birliği (ISAPS) 2. Başkanı ve Avrupa Rhinoplasty Derneği Başkanı olan Cosmed Clinic Kurucusu Prof. Dr. Nazım Çerkeş’e bu problemin çözümünü sorduğumuzda şöyle yanıtladı: “Jinekomasti türlerine göre tedavi yöntemi değişse de jinekomasti operasyonu bu sorunun çözülmesinde en etkili ve en kısa yöntemdir. Ancak genel anestezi altında gerçekleştirilen cerrahi yöntemlerde birkaç gün iyileşme süresi söz konusu. Meme dokusunun büyüklüğüne ve yapısına göre liposuction ve meme bezinde küçültme uygulaması da kombine yapılabiliyor. Bazı jinekomasti operasyonlarında, meme dokusundaki duruma da bağlı olarak meme ve göğsün kahverengimsi alanında kesi yapmadan ve hiçbir iz oluşturmadan, sadece ince kanüllerin girebildiği deliklerden içerideki yağları alarak memeyi küçültme mümkün oluyor. Ancak ameliyat tercih etmeyen jinekomasti hastaları için orijinal kriyolipoliz teknolojisinin sağladığı
yararlardan da faydalanabiliyoruz.”

Haber Kaynağı: Men’s Health 2016

Prof. Dr. Nazım ÇERKEŞ

Prof. Dr. Nazım ÇERKEŞ Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı www.nazimcerkes.com dr@nazimcerkes.com

Comments are closed.