Dr. Çerkeş Burun Estetiği İstanbul Kursları

Dr Çerkeş burun estetiği eğitim kursları

Davet edildiği uluslararası kongrelerde Prof Dr. Nazım Çerkeş’in verdiği konferansları ve eğitim amaçlı gerçekleştirdiği ameliyat gösterimlerini izleyen plastik cerrahlar Dr. Çerkeş’in, tekniklerini yakından izlemek için İstanbul’a gelmektedir.
Yılda 2 yada 3 kez düzenlenen Dr. Çerkeş Rinoplasti İstanbul Workshop’larına Brezilya’dan Japonya’ya dünyanın birçok ülkesinden plastik cerrahlar katılmaktadır.
Organizasyon tam gün süren teorik eğitim ve ardından; Dr Nazım Çerkeş’in muayene sırasında hasta değerlendirmesi ve 1 hafta süreyle yaptığı burun ameliyatlarının izlenmesiyle devam etmektedir. Workshop sonunda katılımcılara sertifika verilmektedir.
2010’dan bu yana düzenlenen Dr. Çerkeş İstanbul burun estetiği kurslarına, ABD, Brezilya, Avrupa ülkeleri, Uzakdoğu ülkelerinden bugüne kadar 200’ün üzerinde plastik cerrah katılmıştır. Katılımcılara kurs bitiminde, Dr Çerkeş’in Rinoplasti Kursu’na katıldığına dair sertifika verilmektedir.
Burun estetiği ameliyatları bilindiği üzere insan vücudunda yapılan en incelikli estetik ameliyatların başında gelmektedir. Sağlıklı bir şekilde nefes alıp verebilen, kişinin yüzüne yakışan, estetik ameliyat geçirdiği fark edilmeyecek şekilde doğal görünümlü burunlar oluşturmak cerrahın bilgi birikimi, deneyimi ve estetik görüşü ile yakından ilgilidir. Ve bu alanda gerçekten uzman olan cerrahların sayısı çok fazla değildir.
Dr. Nazım Çerkeş 2000’lerin başından bu yana uluslararası kongrelerde çok sayıda konferanslar vermiş, eğitim amaçlı canlı ameliyat gösterimleri gerçekleştirmiştir. Kendisini, bu uluslararası organizasyonlarda izleyen plastik cerrahlar daha sonra Dr. Çerkeş’in ameliyat tekniklerini yakından izlemek amacıyla İstanbul’a gelmekte ve 1 hafta süreyle yaptığı tüm ameliyatları izlemek suretiyle kurs almaktadır.

Prof. Dr. Nazım ÇERKEŞ

Prof. Dr. Nazım ÇERKEŞ Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı www.nazimcerkes.com dr@nazimcerkes.com

Comments are closed.