ISAPS Başkanı

Prof Dr Nazım Çerkeş, 2010 yılından bu yana çeşitli kademelerde yöneticilik görevinde bulunduğu Uluslararası Estetik Plastik Cerrahlar Birliği ISAPS’te 5 Eylül 2020’de Başkanlık görevine getirildi.

Dünya genelinde beş binin üzerinde üyesi bulunan ve en büyük katılımlı estetik plastik cerrahi derneğinin Viyana’da yapılması planlanan başkanlık devir teslim seremonisi, bu yıl dünyayı etkisi altına alan Corona virüs pandemisi nedeniyle online olarak gerçekleştirildi. 2000’nin üzerinde dernek üyesinin internetten takip ettiği törende Prof Dr Nazım Çerkeş, meşaleyi bir önceki başkan Dirk Richter’den devraldı.

ISAPS, tüm dünyada kadın erken her yaştan milyonlarca kişinin giderek daha fazla ilgi duyduğu estetik ameliyatlar konusunda, cerrahların bilgi birikimlerinin arttırılması amaçlı kongreler düzenliyor. Alanında en deneyimli plastik cerrahlar, kendi uyguladıkları ameliyat tekniklerini anlattıkları konferanslar veriyor, Zaman zaman düzenlenen canlı cerrahi kurslarında, seçilen örnek hastalar üzerinde ameliyatlar gerçekleştiriyor.

Prof Dr Nazım Çerkeş merkezi ABD’de bulunan dernekte 2010 yılında Eğitim Komitesi Başkanlığı görevine getirildi. 10 yıllık süreç içinde birliğin önemli organizasyonlarında sayısız konuşma yaptı ve son olarak Eylül 2020 yılında Başkanlık görevine getirilirdi.

Comments are closed.