Genç ve Canlı Bakışlar İçin Gözkapağı Estetiği

Göz çevresi, cildimizin en hassas olduğu bölgedir. Yaşa ve yerçekimi etkisine bağlı olarak göz kapaklarında düşüklük, deride gevşeklik, göz altlarında torbalanmalar ve koyu renk halkalar ortaya çıkmaktadır. Meydana gelen bu deformiteler, kişide yorgun bir ifade oluşturmaktadır.

Estetik cerrahinin en gelişmiş teknikleri, göz çevresini gençleştirme yüze canlı bakışlar kazandırma yönünde etkin çözümler sunmaktadır.

Üst Gözkapağı Estetiği:

Cildin sıkılığını kaybetmesi nedeniyle üst göz kapaklarında gevşeklik meydana gelir. Buna bağlı olarak da gözkapakları düşer, bazı kişilerde görüşü bozacak derecede deformasyon oluşur. Lokal anestezi altında yapılabilen 45 dakikalık cerrahi bir operasyonla gevşekliğe sebebiyet veren derinin çıkartılması mümkündür. İyileşme süreci hızlı ve ağrısız olan üst gözkapağı estetiği ameliyatı sonrası 10 gün içinde makyaj yapıp normal hayata dönecek biçimde iyileşme sağlanmaktadır.

Alt Gözkapağı Estetiği ve Yağ Enjeksiyonu:

Alt gözkapaklarında ise yine cildin elastikiyetini kaybetmesi, göz yuvarlağını koruyan yağ yastıkçıklarının fıtıklaşması ile göz altında torbalanmalar görülmektedir.

Deri gevşekliğinin giderlimesi için kirpiğin hemen altından yapılan bir kesi ile ince bir şerit şeklinde deri çıkartılmaktadır. Böylece göz altındaki derinin gergin görünmesi sağlanmaktadır.

Göz altı torbalarının giderilmesi için mevcut yağ dokularının göz altındaki oluğa yerleştirilmesi, yeteri kadar yağ dokusu yok ise liposuction yöntemi ile alınan vücut yağlarının o bölgeye transfer edilmesi mümkündür. Bu yöntem aynı zamanda göz altındaki koyu renk halkaların da giderilmesini de sağlamaktadır.

http://www.nazimcerkes.com/goz-kapagi-estetigi-blepharoplasti/

Prof. Dr. Nazım ÇERKEŞ

Prof. Dr. Nazım ÇERKEŞ Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı www.nazimcerkes.com dr@nazimcerkes.com

Comments are closed.