Burun Estetiği Ücretlerini Belirleyen Faktörler

Sadece estetik amaçlı yapılan ameliyatlar ortalama 2-3 saat kadar sürmekte buna bağlı olarak maliyet daha düşük olmaktadır. Burun orta kıkırdağındaki eğriliğe bağlı olarak nefes alma şikayeti olan kişilerde ise ameliyatlar genellikle 3 saatin üzerinde sürmektedir. Öte yandan daha önce burun ameliyatı geçiren kişilerde burunun yeniden çekillendirilmesi ve fonsiyonel bozuklukların düzeltilmesi için genellikle kaburgadan alınan kıkırdak dokular kullanılmaktadır. Bu da çok daha uzmanlık ve deneyim gerektirmekte, operasyon süresi ortalama 4-5 saat sürerken çok önemli deformitesi olan hastalarda neredeyse 7-8 saate kadar uzayabilmektedir.

Burun estetiği ameliyatlarında yapılan müdahaleler kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Bazı hastalarda sadece estetik girişimler yapılırken pekçok vakada ise estetiğin yanı sıra beraberinde nefes alma şikayetlerini gidermeye yönelik girişimler de aynı anda yapılmaktadır. Buna bağlı olarak operasyonun zorluk derecesi ve süresi de farklılık göstermektedir.

Operasyon fiyatları hakkında net bir rakam belirleyebilmek için öncelikle muayene olmak gerekmektedir. Endoskop ile burun içinin incelenmesi genel bir değerlenme yapmak için yeterlidir.

Sadece estetik amaçlı yapılan ameliyatlar ortalama 2-3 saat kadar sürmekte buna bağlı olarak maliyet daha düşük olmaktadır. Burun orta kıkırdağındaki eğriliğe bağlı olarak nefes alma şikayeti olan kişilerde genellikle 3 saatin üzerinde sürmektedir. Öte yandan daha önce burun ameliyatı geçiren kişilerde burunun yeniden çekillendirilmesi ve fonsiyonel bozuklukların düzeltilmesi için genellikle kaburgadan alınan kıkırdak dokular kullanılmaktadır. Bu da çok daha uzmanlık ve deneyim gerektirmekte, operasyon süresi ortalama 4-5 saat sürerken çok önemli deformitesi olan hastalarda neredeyse 7-8 saate kadar uzayabilmektedir.

Bu nedenle hastayı yakından görmeden burun ameliyatı hakkında kesin bir rakam verilememektedir.

Öte yandan özellikle İstanbul dışında yaşayan kişilere fotoğraf üzerinden de yaklaşık bir değerlendirme yapılmaktadır.

Fotoğraf Üzerinden Fiyat Değerlendirmesi Yapılabilir

0532 474 7806 numaralı cep telefonuna whatsapp üzerinden
dr@nazimcerkes.com mail adresine
tam karşıdan ve tam yandan yüksek çözünürlüklü olarak çekilmiş resimlerinizi gönderebilirsiniz.
Dr. Nazım Çerkeş fotoğraflarınızı inceleyerek bir değerlendirme yapacaktır. Yaklaşık operasyon  maliyeti verecektir.

Prof. Dr. Nazım ÇERKEŞ

Prof. Dr. Nazım ÇERKEŞ Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı www.nazimcerkes.com dr@nazimcerkes.com

Comments are closed.