Dr. Çerkeş Rhinoplasti Workshop Başladı | İstanbul – Nisan 2016

burun-estetigi-istanbul-dr-nazim-cerkes

Dr. Çerkeş: “…Gerçekleştirdiğim her burun ameliyatı benim için çok özel…”

Burun estetiği ameliyatları konusunda tüm dünyanın önemli isimlerinden Prof Dr Nazım Çerkeş, insan vücudunda yapılan en hassas operasyonlardan biri kabul edilen burun ameliyatı için şöyle diyor: “25 yılı aşkın süredir burun ameliyatları yapıyorum. Ve gerçekleştirdiğim her bir ameliyat benim için çok özel, her biri ayrı bir bir bulmaca, adeta ve ben bu bulmacayı çözmekten, müthiş keyif alıyorum. Son yıllarda bu alanda bilgilerimi meslektaşlarımla paylaşmayı da bir misyon edindim. Bu alanda konferanslar veriyorum, kurslar düzenliyorum. eğitim amaçlı ameliyatlar gerçekleştiriyorum. Kendi geliştirdiğim ameliyat tekniklerini paylaşmak, Türkiye’de ve tüm dünyada bu ameliyatların daha başarılı bir şekilde yapılmasına katkıda bulunmak da benim için ayrı bir mutluluk. Ülkemizi de bu alanda başarı ile temsil ettiğimi düşünüyorum.”

İSTANBUL RİNOPLASTİ WORKSHOP 28 NİSANDA BAŞLADI

28 Nisan Perşembe günü başlayacak İstanbul Rinoplasti Workshop kapsamında Prof Dr Nazım Çerkeş, 3 gün içinde 8 tane ameliyat gerçekleştirecek. Dünyanın çeşitli ülkelerinde İstanbul’a gelen 1 Mayıs Pazar günü ise teorik eğitim yapılacak. Toplantıyı yurt dışından gelen 30 ve Türkiye’den 29 plastik cerrah izleyecek.

 

dr-cerkes-rinoplasti-nisan-2016

Acıbadem Hastanesi’nde yapılacak ameliyatları, katılımcılar, hastanenin konferans salonunda dev ekranda izleyecekler.

DR. ÇERKEŞ VE BURUN ESTETİĞİ EĞİTİM MİSYONU

Prof Dr Nazım Çerkeş, estetik ve doğal aynı zamanda fonksiyonel bir burun elde etmek için bir cerrahın sahip olması gereken özellikleri şöyle sıralıyor.

  • Anatomi bilgisi
  • Deneyim: Farklı burun yapıları üzerinde çok sayıda ameliyatlar yapmış olmak
  • El becerisi: Hassas girişimleri uygulamaya yatkınlık ve sabır
  • Estetik görüş kabiliyeti: Kişinin yüzüne yakışacak burunun nasıl olacağını doğru tespit etme

Ve Dr. Çerkeş tüm dünyada, bu özelliklerin hepsine birden aynı anda sahip olan plastik cerrahların sayısının çok fazla olmadığına dikkat çekiyor. Ve verdiği eğitimlerle Türkiye’de ve tüm dünyada plastik cerrahların uzmanlaşmasına katkıda bulunuyor. Muayene aşamasında hastada yapılacak operasyonun planlanmasından, en komplike ameliyat tekniklerine kadar her alanda bilgilerini geliştirmeye yönelik faaliyetlerde bulunuyor.

ON YILI AŞKIN SÜREDİR ULUSLARARASI KONGRELERDE BURUN ESTETİĞİ KONFERANSLARI 

Prof Dr Nazım Çerkeş, 2004 yılından bu yana uluslararası estetik plastik cerrahi kongrelerinde başta burun estetiği ameliyatları olmak üzere yüz ve vücut bölgelerinde yapılan estetik operasyonlarla ilgili konferanslar vermek üzere davet edilmektedir.

2000’lerin ortalarından bu yana, Dr. Çerkeş, yılda 20’den fazla kongreye katılmakta ve kendi geliştirdiği teknikleri anlattığı konferanslar vermektedir. Bununla beraber Prof Dr Nazım Çerkeş kendisi için özel olarak seçilmiş ve ilginç burun yapısına sahip kişiler üzerinde eğitim amaçlı ameliyatlar gerçekleştirmektedir. Ameliyathanede yapılan operasyon, konferans salonunda plastik cerrahlar tarafından izlenmektedir.

Bugüne kadar ABD, Avrupa, Asya, Uzakdoğu, Avustralya tüm dünyada yüzlerce konferans vermiş ve kongreler kapsamında onlarca eğitim amaçlı canlı burun ameliyatı gerçekleştirmiş olan Prof Dr Nazım Çerkeş, ülkemizi bilimsel arenada başarıyla temsil etmektedir.

 

Prof. Dr. Nazım ÇERKEŞ

Prof. Dr. Nazım ÇERKEŞ Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı www.nazimcerkes.com dr@nazimcerkes.com

Comments are closed.