Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği ameliyatı fiyatı için yakından muayene gerekir. Ancak fotoğraf üzerinden de yaklaşık ücret verilebilir.

Burun estetiği ameliyatları sırasında buruna estetik olarak biçim verilirken nefes alma şikayetlerini gidermeye yönelik girişimler de aynı anda yapılmaktadır.

Sadece Estetik Amaçlı Ameliyatlar İçin Fiyatlar

Sadece estetik kusurları düzeltmeye yönelik gerçekleştirilen burun ameliyatları ortalama 2-2,5 saat kadar sürmekte buna bağlı olarak maliyet daha düşük olmaktadır.

Estetik ve Fonksiyonel Ameliyat Fiyatları

Burundaki nefes alma şikayetlerinin başlıca sebebi, burunu iki bölüme ayıran septum adı verilen orta kıkırdaığın eğri olması ve konka adı verilen burun etlerinin büyük olmasından kaynaklanmaktadır. Septumun eğriliği ve konkaların büyüklüğü hava alma kanallarını daraltmakta bu da burun tıkanıklığına sebebiyet vermektedir. Burun ameliyatı ile, septum kıkırdağı düz hale getirilebilir, büyük olan burun etleri radyo frekansla küçültülebilir. Bu sayede hava alma kanalları açılacak sağlıklı bir nefes sağlanacaktır. Bu iki girişimin aynı anda yapılmasıyla, ameliyat süresi biraz daha uzamakta, buna bağlı olarak da maliyet bir miktar yükselebilmektedir.

Burun Revizyon Ameliyatları Fiyatları

Öte yandan daha önce burun ameliyatı geçiren kişilerde mevcut deformitelerin düzeltilmesi, burunun yeniden şekillendirilmesi ve fonsiyonel bozuklukların düzeltilmesi için genellikle kaburgadan kıkırdak dokular alınması gerekmektedir. Bu da çok daha uzmanlık ve deneyim gerektirmekte, operasyon süresi ortalama 4-5 saat sürerken çok önemli deformitesi olan hastalarda neredeyse 7-8 saate kadar uzayabilmektedir.

Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatlarında Hastane Faktörü

Burun ameliyatı maliyetlerinin içinde, hastane ücretleri de mevcuttur. Operasyon öncesinde yapılan kan tahlilleri, anestezi muayenesi, ameliyathane giderleri de ameliyat fiyatına eklenecektir. Ameliyatın yapılacağı hastaneye göre fiyat değişmektedir. Prof Dr Nazım Çerkeş ameliyatlarını genellikle Jinemed Hospital ve Acıbadem Fulya Hastanesi’nde gerçekleştirmektedir.

Tomografi MR gibi görüntüleme tetkikleri gerekli midir?

Sizde yapılacak ameliyat hakkında değerlendirme yapabilmek için Endoskop ile burun içinin incelenmesi genel bir değerlenme yapmak için yeterlidir. Çok spesifik problemleri olan kişiler dışında tomografi, mr gibi görüntüleme yöntemlerine ihtiyaç yoktur.


YÜZÜNÜZE YAKIŞAN BURUN NASIL OLMALI?

FOTOĞRAF ÜZERİNDEN DEĞERLENDİRME

Tam karşıdan ve tam yandan yüksek çözünürlüklü

FOTOĞRAFLARINIZI ÇEKİN
0546 424 3859  whatsapp üzerinden veya dr@nazimcerkes.com adresine
GÖNDERİN

Dr. Nazım Çerkeş fotoğraflarınızı inceleyerek bir değerlendirme yapacak; ameliyat sonrası yaklaşık sonucu gösteren simulasyon çalışması hazırlanacak, yaklaşık fiyat bilgisi verilecektir.

Comments are closed.