Burun Ameliyatı Sonrası Hastalar Neler Yaşar?

Ameliyat sonrası toplam 8-9 gün sonrasında hastalar normal hayatlarına dönebilmektedir.

Burun estetiği ameliyatı insan vücudunda yapılan en hassas ve incelikli operasyondur. Bununla beraber hasta açısında iyileşme süreci çok rahat geçer. Çok küçük bir alanda çalışıldığından hemen hemen hiçbir ağrı duyulmaz. Ameliyat sonrası oluşan şişlik ve morluklar kişinin burun özelliklerine ve cerrahın hassas çalışmasına bağlı olarak farklılık göstermektedir. Yandaki fotoğrafta görüldüğü üzere Prof Dr Nazım Çerkeş’in yaptığı burun ameliyatları sonrası çok önemli bir şişlik ve morluk oluşmamaktadır. 

Ameliyattan çıktıktan birkaç saat sonra oluşan şişlik ve morluklar maksimum seviyeye 48 saat içinde gelmektedir. 4-5dr-nazim-cerkes-ameliyathane gün içinde morluklar tamamen geçmekte, urun üzerindeki ince plastik kalıp 6. gün çıkartılmakta, 3 gün süreyle kalan ince flasterin ardından kişi ameliyatın 9. günü ameliyat olduğu belli olmayacak şekilde iyileşme sağlanmış olacaktır. Eriyen dikişler de kendiliğinden dökülecektir.

Prof Dr Nazım Çerkeş, burun içine tampon koymadığından ameliyattan hemen sonra dahi hastalar burunlarından nefes alabilmektedir. Sadece ödeme bağlı olarak hafif bir burun tıkanıklığı olmaktadır.

Ameliyatın 6. günü bandajın çıkartılmasından sonra Dr. Çerkeş, hastalarını takip etmek ve gelişimi fotoğraflamak açısından belli aralıklara görmektedir. Bunun dışında herhangi bir müdahale gerekmemektedir.

Hastalara 1-1,5 ay süreyle gözlük takmamaları, havuza girmemeleri (denize girilebilir ancak hadoğrudan güneşe çıktıklarında güneş koruyucu kremler kullanmaları önerilmektedir. Spor yapmaya başlamak için 2 ay gibi bir süre geçmesi gerekmektedir.

 

Prof. Dr. Nazım ÇERKEŞ

Prof. Dr. Nazım ÇERKEŞ Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı www.nazimcerkes.com dr@nazimcerkes.com

Comments are closed.