Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Öneriler

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Öneriler

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Öneriler
Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Öneriler1. Bazı ilaçlar anesteziyi etkileyebilir ve ameliyat ile ilgili olarak arzu edilmeyen yan etkileri olabilir. Bu nedenle kullandığınız ilaçları cerrahınıza ve anestezistinize mutlaka söyleyiniz. Aspirin kanamaya eğilim arttıran bir ilaç olduğundan ameliyattan iki hafta öncesinden itibaren ve ameliyat sonrası dönemde kullanılmamalıdır.

2. Ameliyat öncesi dönemde grip, nezle, soğuk algınlığı ve başka bir hastalık geçirmiş iseniz cerrahınıza ve anestezistinize belirtiniz.

3. Ameliyattan sonra birkaç saat içinde evinize döneceğinizden ameliyat sonrası size yardımcı olacak ve eve götürecek bir kişinin yanınızda olması gerekmektedir.

4. Ameliyattan önceki gece saçınızı ve yüzünüzü şampuanla yıkayınız. Bıyığı olan erkeklerin bıyıklarını kesmesi ameliyatta cerrahın daha kolay çalışmasını sağlayacaktır.

5. Ameliyat öncesi iyi bir uyku uyumanız ameliyat sonrasını daha iyi geçirmenizi sağlayacaktır.

6. Ameliyat saatinden 7 saat öncesinden itibaren hiçbir şey yemeyiniz ve içmeyiniz. İçmeniz gereken sürekli kullandığınız bir ilaç var ise bir yudum su ile içebilirsiniz.

7. Planlanan ameliyat saatinden 1,5 saat önce hastanede olunuz. Bu süre içerisinde odanıza yerleştirilecek ve laboratuar incelemeleri için kan alınacaktır.

8. Ameliyat günü rahat elbiseler giyiniz. Küpe, kolye gibi takılarınızı çıkartınız. Ojelerinizi siliniz. Eve dönerken otomobilde rahat etmek için yanınıza küçük bir yastık alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.