Başarılı bir yüz gençleştirme ameliyatının dört temel faktörü

quality-of-magazine_mayis-2016_syf-165_Başarılı bir yüz gençleştirme ameliyatının dört temel faktörü

Yüz gençleştirme ameliyatında yüzün yerçekimi etkisi ile sarkmış yumuşak dokuları serbestleştirilir ve dikişler ile orijinal yerlerine tespit edilir. Bununla beraber gevşemiş olan deri fazlalıkları çıkartılır. Başarılı bir yüz gençleştirme operasyonu sonrası ciltteki yaşlanma etkileri giderilecek ancak kişi hiçbir estetik operasyon geçirmemeiş gibi doğal estetik ve genç görünecektir.

Cerrahın estetik görüşünün önemi

Yüz gençleştirme ameliyatlarında başarılı bir sonuç elde etmek için hastanın mevcut deformasyonlarının doğru değerlendirilmesi ve bu kusurların giderilmesine yönelik kişiye uygun girişimlerin planlanması çok önemlidir. Örneğin düşük göz kapakları için başvuran bir kişide gözkapağı estetiği ya da endoskopik kaş kaldırma ameliyatlarından hangisinin uygulanması gerektiğine karar verilmesi ya da göz kapağı ameliyatı mı yoksa yağ enjeksiyonu mu yapılacağının belirlenmesi gibi.

Mimiklerin ve yüz ifadesinin korunduğu doğal sonuçlar

Yüz gençleştirme operasyonlarında temel prensip; yer çekimi etkisi ile sarkmış cilt ve ciltaltı dokularının orijinal yerlerine alınması ve sarkıklığa sebebiyet veren dokuların cerrahi yöntem ile çıkarılmasıdır. Günümüzde plastik cerrahi ameliyatında en önem verdiğimiz konu sonuçların doğal olması ve kişinin estetik ameliyat geçirdiğinin başkaları tarafından anlaşılmamasıdır Kişinin yüz ifadesini ve mimiklerini koruyarak problemlerin giderilmesine çalışılmaktadır.

Haber Kaynağı; Quality Magazin 2016

Prof. Dr. Nazım ÇERKEŞ

Prof. Dr. Nazım ÇERKEŞ Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı www.nazimcerkes.com dr@nazimcerkes.com

Comments are closed.